Фахівці, у межах наданих повноважень, прискіпливо відстежують фінансові операції у бюджетній сфері. Триває ретельний фінансовий контроль на підконтрольних об’єктах.

Розпорядники державних коштів нерідко діють у власних інтересах та на користь комерційних структур. Як наслідок інтересам громади завдаються чималі збитки. Саме на цьому, передусім, зосереджено неабияку увагу контролюючих і правоохоронних органів.

До Управління Південного офісу Держаудитслужби упродовж І-го кварталу 2018 року звернулось 63 громадянина з 14 зверненнями, з яких: від громадян поштою надійшло 5 звернень, від громадян на особистому прийомі – 1, через органи влади – 8.

Зокрема, автори звернень зверталися до аудиторів з питань діяльності органів місцевого самоврядування (11) та з інших питань (3).

З 14 отриманих звернень на 8 надано відповіді, 3 звернення відповідно до Закону України «Про звернення громадян» перенаправлено за належністю, 3 залишаються на стадії розгляду.

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»

Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області 0552 263628

Корупція - загроза правам людини і правопорядку, виклик чесності і соціальній справедливості. Корупціонер перешкоджає фінансово-економічним відносинам у бюджетній сфері, гальмує розвиток територіальних громад.

Корупція виходить за межі хабарництва. Це поняття включає в себе і хабарництво (дачу винагороди для спокушання особи), і заступництво на основі особистих зв'язків, і незаконне привласнення публічних коштів для приватного використання. Корупція - це зловживання суспільною довірою для особистої вигоди.

Начальник  відділ з юридичних питань, взаємодії з правоохоронними органами  та оборонної роботи  Сєнчєнкова Яна  Олександрівна
Поштова адреса: 74300, Херсонська обл., м. Берислав, площа Перемоги, 2
Телефон: (05546) 7-60-05
Поштова скринька: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Протягом січня – листопада 2017 року фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів держави на суму 18,9 млн грн.

За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій прийняли 96 управлінських рішень та врахували 12 пропозицій за підсумками державних фінансових аудитів.

Перед органами прокуратури державні аудитори ініціювали пред’явлення п’яти позовів. Також до суду пред’явлено позов щодо відшкодування винними особами втрат фінансових та матеріальних ресурсів.

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в області системно вдосконалюють службову підготовку в антикорупційному полі. Приміром, працівники Управління брали участь у короткотермінових одноденних семінарах (28 вересня, 26 жовтня, 23 листопада 2017 року).

Зокрема, фахівці розглянули актуальні теми: «Законодавчі засади запобігання корупції в Україні», «Подолання системної корупції в публічних закупівлях», «Розвиток державно-управлінських механізмів протидії  виникненню корупції в системі органів з питань геодезії, картографії та кадастру в Україні», «Механізми державної підтримки та планування розвитку громад як інструменти запобігання корупції» та інші.

Корупція негативна частина життя.  Корупція загрожує правам людини, реалізації принципу верховенства права, підриває соціальну справедливість, завдає шкоди громаді, національній безпеці.

Чинне законодавство розглядає корупцію як діяльність осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямовану на протиправне використання наданих їм повноважень для одержання матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг.

Групою ризику, схильною до корупції, є ті особи, що володіють  владою над розподілом якихось ресурсів, які не належать їм, але вони прагнуть на власний розсуд розпорядитися ними. Головні об'єкти пристрасті корупціонера - бюджет, ресурси і матеріальні цінності.

Державний та місцеві бюджети, а також відносини, що мають місце при надходженні, розподілі, перерозподілі та витрачанні коштів, є одночасно спокусою для чиновників усіх рівнів. Тому лише постійний, незалежний і об'єктивний фінансовий контроль здатний стримати розвиток корупції.

Телефони довіри державних аудиторів у Херсоні – 0552 26-36-28 Звертайтеся з конкретним фактажем на електронну адресу державних аудиторів Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Привласнення, розтрата або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем характеризуються умисним протиправним і безоплатним оберненням чужого майна на свою користь чи на користь іншої особи.

 Привласнення означає відношення людей до певних речей, як до своїх. Злочином є протиправне і безоплатне вилучення (утримання, неповернення) особою чужого майна  з наміром в подальшому обернути його на свою користь чи користь третіх осіб.

У результаті привласнення чужого майна особа починає незаконно володіти і користуватися вилученим майном, поліпшуючи безпосередньо за рахунок викраденого своє матеріальне становище.

 З метою протидії проявам бюджетної корупції, запобігання, виявлення та усунення фінансових і майнових порушень чинного законодавства, громадяни можуть звернутися на «телефон довіри» Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області у місті Херсоні за номером 0552 263628.

Корупція викликає: неефективний розподіл і витрачання державних коштів і ресурсів;  втрати часу через чинення перешкод, зниження ефективності роботи  в цілому;звуження обсягів фінансування громад, уповільнення економічного зростання; зниження якості суспільного сервісу; зростання соціальної нерівності  та ін. Протидія корупційним проявам -  відкритість влади, прозорість і зрозумілість прийнятих управлінських рішень, дієві механізми фінансового контролю за діяльністю органів влади і самоврядування, взаємодія з громадськістю і засобами масової інформації. Акцент - на усуненні причин, упередженні правопорушень, які стосуються використання коштів та майна громад.  Змінюються форми і методи антикорупційної діяльності. Правоохоронні та контролюючі органи разом спрямовують єдині зусилля на недопущенні застосування корупційних схем у бюджетному полі.  Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»

Управління Південного офісу Державної аудиторської служби в Херсонській області за номером у місті Херсоні 0552 263628.

Упродовж І-ого кварталу 2017 року державні аудитори дослідили 28 процедур закупівель на суму 90,9 млн грн (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів).

Загалом фахівці попередили порушень у сфері закупівель на загальну суму 16,68 млн грн. Зокрема, через виявлені фінансові порушення відмінено 14 торгів на суму 14,76 млн грн і розірвано укладений договір на загальну суму 1,92 млн грн протягом січня-березня 2017 року.

Протягом січня – березня 2017 року фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області забезпечили усунення порушень, що призвели втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму 3,62 млн грн.

Керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій за результатами контрольних заходів прийняли 33 управлінські рішення.

За матеріалами ревізій правоохоронні органи розпочали 8 досудових розслідувань.

У 9 випадках до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано фінансові санкції, зокрема, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних асигнувань.

За недотримання законодавства 31 посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності, 8 – до матеріальної та дисциплінарної, 7 осіб звільнено з посад.

Шановні громадяни! Працює «телефон довіри» держаудиторів Херсонщини 0552 263628

Говорячи про протидію корупції, за будь-яких умов починати треба з моралі, щоб нетерпимість до корупційних проявів стала частиною культури кожного. Водночас антикорупційну культуру не можна «насадити» шляхом тривалого обговорення проблеми, агітації за чесність і відповідної пропаганди, бо це лише втомлює. Антикорупційна культура найкраще «вирощується» під «ясним сонцем» власного прикладу.

Велика антикорупційна надсила — свідома громада.

До Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області надійшло 8 звернень громадян, з них: 2 - колективні, 6 заяв і клопотань, 2 скарги від початку 2017 року.

Звернення громадян стосуються питань праці і заробітної плати, соціального захисту та діяльності органів місцевого самоврядування.

На 3 звернення надано роз’яснення, 2 – вирішено позитивно, 1 звернення не підлягає розгляду відповідно до статті 8 Закону України «Про звернення громадян», 2 звернення перебувають у стадії розгляду. 

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри» державних аудиторів за номером у місті Херсоні 263628.

Під корупцією розуміють ситуацію, коли посадовець-корупціонер приймає протиправне рішення, з якого має перевагу деяка друга сторона (наприклад, - фірма, що забезпечує собі завдяки цьому рішенню державне замовлення всупереч установленій процедурі), а сам посадовець одержує незаконну винагороду від цієї сторони. Обидві сторони діють у змові і одержують незаконні вигоди і переваги, обидві намагаються приховати свої дії.

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри» державних аудиторів за номером у місті Херсоні 263628

 Бюджетна корупція зумовлена можливістю доступу окремих горе-чиновників до ресурсів державного і місцевих бюджетів. Звісно, задля  їхнього власного збагачення.

Будь-який корупціонер постійно тремтітиме на своїй посаді від того, що може викликати негативну і осудну оцінку його шкідливої для громади діяльності. Тож вносимо у свідомість небайдужих громадян розуміння щодо необхідності звертатися на «телефон довіри» у разі наявності доказів про корупціонерів. Примножимо разом приклади перемоги над корупціонерами у спокусливій для них бюджетній сфері.

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»

держаудиторів за номером у місті Херсоні 263628.

 Корупційні злочини – суспільно небезпечні дії (чи бездіяльність), що чинить, заподіює зло людям. Злочин – неприпустимий, ганебний вчинок. Злочинні дії, що здійснюються деякими посадовцями з використанням свого службового становища, завдають суттєвої шкоди інтересам, правам громадян.

 Приміром, складання завідомо неправдивих офіційних документівце внесення до документів, які зовні оформлено правильно, відомостей, що не відповідають дійсності повністю або частково. Наприклад, запис у дійсний бланк, який має відтиск печатки і підпис, неправдивих відомостей про фактичне використання сировини та матеріалів. Отже, складання завідомо неправдивих офіційних документів передбачає створення документа, оформленого начебто коректно, у відповідності з усіма вимогами і правилами, при цьому він може бути визнаний фальшивим (сфабрикованим) передусім через обізнаність особи, якій він передається.

Відповідно до звернення УСБУ в Херсонській області, аудитори дослідили переговорну процедуру закупівлі природного газу Херсонським вищим училищем фізичної культури Херсонської обласної ради (далі – Замовник).

Зокрема, фахівці встановили порушення вимог чинного законодавства у зв’язку з неоприлюдненням інформації про закупівлю 260.000 кубометрів природного газу на суму близько 1,92 млн грн і недотримання терміну укладення договору.

Державні аудитори рекомендували Замовнику притягнути до відповідальності винних осіб, а також  вжити заходів з недопущення недоліків у майбутньому, розірвати договір та провести нову процедуру закупівлі згідно з чинним Законодавством.

Відтепер Замовник поінформував аудиторів про визнання даного порушення і прийняття рішення про скасування договору на постачання природного газу.

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області взяли участь у державному фінансовому аудиті виконання бюджетної програми проведення земельної реформи на базі Головного управління Держгеокадастру області на 2013-2016 роки.

Проаналізувавши стан запровадження земельної реформи, аудитори встановили факти щодо її недофінансування. Таким чином, на Херсонщині на селі не виконані всі заплановані заходи. Передусім, з проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок державної власності, надання окремих послуг з державної реєстрації наділів.

Тому Головне управління Держгеокадастру в області письмово запропонувало переглянути ставки орендної плати для всіх орендарів державних земель сільськогосподарського призначення.

Зокрема, у 2017 році перед Держгеокадастром України ініційовано питання про перегляд розміру плати за оренду таких ділянок. Відтепер на відомчому рівні переглянуто позицію про мінімальну орендну плату на Херсонщині. Таким чином, в області, під час передачі в оренду богарних і малопродуктивних земельних ділянок сільгосппризначення, офіційно дозволено встановлювати розмір орендної плати не нижче 4% від нормативної грошової оцінки. Причому для решти ділянок сільськогосподарського призначення держвласності рекомендовано застосовувати розмір плати за оренду не нижче 8 % від нормативної грошової оцінки. Відповідні рекомендації Держгеокадастру офіційно доведено до органів місцевого самоврядування.

Державні аудитори підрахували, що резерви від орендарів, після переукладання з ними 95 договорів, дозволять додатково поповнити бюджет коштами на 5,18 млн грн.

Державні аудитори наголошують на впровадженні чіткого механізму контролю за фактичним використанням коштів при проведенні земельної реформи.

Корупція – комплексна, багаторівнева та широка проблема, складність якої обумовлена різними причинами соціального і морального характеру.

Державна антикорупційна політика України формується і реалізується за умов зростання ваги несилових (політичних, економічних, соціальних, інформаційних тощо) складових для реалізації антикорупційних заходів.

 

 

Сторінка 1 із 2

© 2017 Бериславська районна державна адміністрація.
74300 м.Берислав, Херсонська область , пл. Перемоги, 2
тел: 05546 7-56-48; факс: 7-56-48.
Е-mail rda-ber@khoda.gov.ua.
Creative Commons License
Бериславська районна державна адміністрація by вебсайт is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.