ПОСИЛАННЯ

Херсонська ОДА

Урядовий портал

 

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації повідомляє:

житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Для розрахунку житлової субсидії середньомісячний сукупний дохід осіб, враховується:за  I—II квартали поточного календарного року — у разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону; за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, — у разі, коли житлова субсидія призначається після початку опалювального сезону.

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, відповідно до змін щодо переліку послуг і термінів здійснення розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг повідомляє:          Зазначеними змінами, які набрали чинності з 1 травня 2018 року, передбачено повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату електричної енергії та природного газу, що використовуються не тільки для індивідуального опалення, але й на комунально-побутові потреби, приготування їжі, підігрів води тощо. Відповідний розрахунок має здійснюватися станом на 01 травня 2018 року за опалювальний період 2017/2018 років.

Після закінчення опалювального (неопалювального) сезону невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення) повертається підприємством — виробником/виконавцем такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 р. № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022» управління соціального захисту населення районної державної адміністрації повідомляє:

Установити, що з 1 травня 2018 р. призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:

внутрішньо переміщені особи;

особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають;

особи, в яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;

особи, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018 –го;

особи, в сім’ях яких є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати.

У березні 2018р. субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримували 35,8% домогосподарств області.

У січні–березні 2018р. 36,3 тис. домогосподарств звернулися за субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, у порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість домогосподарств, які звернулися за субсидіями зменшилась на 4,7%. Із загальної кількості домогосподарств, які звернулися за субсидіями, 42,7% проживають у міських поселеннях та 57,3% у сільській місцевості.

У січні–березні 2018р. 28,7 тис. домогосподарств призначено субсидії (у січні–березні 2017р. – 31,6 тис. домогосподарств), з них у міських поселеннях – 15,3 тис. домогосподарств (у січні–березні 2017р. – 26,2 тис. домогосподарств), у сільській місцевості – 13,4 тис. домогосподарств  (у січні–березні 2017р. – 5,4 тис. домогосподарств).

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»(зі змінами),  повідомляє : розпочато прийом заяв та декларацій на призначення субсидій для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива на 2018 рік за попереднім записом. Субсидія на придбання скрапленого  газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається виходячи  з  розміру доходу за попередній календарний рік.

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації повідомляє :

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», спеціалістами управління проведено перерахунок субсидії на оплату житлово-комунальних послуг з 01 січня 2018 року у зв’язку зі зміною соціальних норм по електропостачанню, та перерахунок субсидії з 01.02.2018 року у зв’язку зі зміною тарифів на водопостачання і водовідведення, та вивіз твердих побутових відходів в м. Берислав.

На жаль, під час оформлення житлово-комунальної субсидії, багатьом українцям досі доводиться стикатися з чергами. Втрата часу, зусиль та нервів не тільки не додає гарного настрою, але й засмучує людей, які і так перебувають у непростих обставинах, потребують додаткової уваги та підтримки від держави.

Одним із шляхів розв’язання цієї проблеми має стати якнайширше впровадження сучасних механізмів електронного урядування і спрощення бюрократичних процедур. Саме такі цілі переслідує волонтерський проект iGov, наближаючи державні послуги до громадян. На спеціально створеному порталі https://igov.org.ua у режимі онлайн вже запущено понад 420 адміністративних послуг, більше 100-та з яких доступні і жителям Херсонщини.

Особливо актуальними серед них стали Інтернет-сервіси, що допомагають спростити життя вразливим верствам населення. Так, на порталі iGov можна не тільки дистанційно подати документи на оформлення житлово-комунальної субсидії https://igov.org.ua/service/654/general, але й перевірити інформацію про стан її нарахування https://igov.org.ua/service/21/general. Для цього необхідно перейти за вказаними посиланнями, обрати Херсонську область і район, в якому проживаєте, та виконати нескладні інструкції.

Розібратися, як замовити ці онлайн-послуги, допоможе і відеоролик, створений херсонською командою волонтерів iGov https://www.youtube.com/watch?v=H3U0nJhOO8A.

Завдяки використанню Інтернет-системи iGov можна зекономить час і гроші, особливо тим людям, які проживають у віддалених сільських населених пунктах.

 

Управління соціального захисту населення

найменування структурного підрозділу

Бериславської райдержадміністрації

з питань соціального захисту населення)

 

ЗАЯВА

про виплату невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт г електричної енергії

Від _____________ Петрова Івана Івановича____________________________

(прізвище, ім'я, по батькові)

зареєстроване (для орендарів – зареєстроване та фактичне) місце проживання:___________

_______________________ м. Берислав, вул. Успенська, 10________________________

контактний телефон ____0991234567___ паспорт: серія  _ МО_ № ___123456______

Бериславським РВ УМВС України в Херсонській області__ _15_ __04__ _1996_ р.

(ким і коли виданий)

реєстраційний номер облікової картки платника податків ______1234567890______

(крім осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта)

прошу виплатити невикористану суму субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення (необхідне підкреслити) що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону)    100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт г електричної енергії відповідно до списків, що надані організацією надавачем послуг у розмірі __________ грн на особовий рахунок в банківській установі

________ПАТ КБ «ПриватБанк»______________________

_____________________________________________________________________________

 або через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта» ___________________________.

 

_03__ __липня__ 2017 р.

                                   __________________
                                    (підпис)

_________________________________________
(найменування структурного підрозділу
_________________________________________
з питань соціального захисту населення)

ЗАЯВА
про виплату невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт г електричної енергії

Від ____________________________________________________________________
                                                                                             (прізвище, ім'я, по батькові)
зареєстроване (для орендарів – зареєстроване та фактичне) місце проживання:___________ ______________________________________________________________________________

контактний телефон _______________________ паспорт: серія  _____ № ________________ ___________________________________________________________ ___ __________ ___ р.
(ким і коли виданий)
реєстраційний номер облікової картки платника податків ___________________________
(крім осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта)

прошу виплатити невикористану суму субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення (необхідне підкреслити) що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону)    100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт г електричної енергії відповідно до списків, що надані організацією надавачем послуг у розмірі __________ грн на особовий рахунок в банківській установі __________________________________________________

_____________________________________________________________________________

 або через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта» ___________________________.

 

 

___ ___________ 20__ р.

                                   __________________
                                    (підпис)

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації повідомляє про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», а саме :        відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року №300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»                «Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб, за чотири квартали, що передує місяцю, з якого призначається субсидія, а субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива — виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

Управлінням соціального захисту населення, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. N 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» зі змінами та доповненнями, проводиться призначення субсидії для придбання твердого та рідкого пічного побутового палива (далі - субсидій для придбання СГТП)  право на яку  мають громадяни, житлові  приміщення яких  не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення.

В минулому (2016) році таких надійшло 8057звернень, що майже вдвічі більше ніж у 2015 році. Субсидія    для  придбання  СГТП призначається  виходячи  з  розміру річного доходу осіб за попередній календарний рік, тому розмір призначених субсидій в кожному випадку індивідуальний.Середній розмір призначеної субсидіїцього виду на одне домогосподарство в 2016 році по Бериславському району становив 2184,40 грн. , що є більшим ніж середній розмір по Херсонській області (1800,40 грн).

© 2017 Бериславська районна державна адміністрація.
74300 м.Берислав, Херсонська область , пл. Перемоги, 2
тел: 05546 7-56-48; факс: 7-56-48.
Е-mail rda-ber@khoda.gov.ua.
Creative Commons License
Бериславська районна державна адміністрація by вебсайт is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.