Шановні пенсіонери! Пам'ятайте!

У разі працевлаштування (реєстрації підприємницької діяльності) Ви обов’язково повинні повідомити про це органи Пенсійного фонду України. Це ж стосується і зміни місця проживання та інших обставин, що можуть вплинути на розмір та своєчасність виплати Вашої пенсії.

Нагадуємо, що з цими вимогами чинного законодавства кожен з Вас вже ознайомлений при зверненні за призначенням пенсії, особисто підписався у заяві відповідного змісту та одержав “Пам'ятку пенсіонера”.

Неповідомлення або невчасне повідомлення про працевлаштування призводить до незаконних виплат пенсійних коштів, які підлягають поверненню органам Пенсійного фонду.

Відповідальне ставлення до свого обов’язку убезпечить Вас від проблем по поверненню зайво отриманих коштів. Адже легше попередити безпідставне одержання пенсійних виплат, ніж відшкодовувати значні суми переплат.

Разом з тим, не слід забувати, що у Ваших інтересах повідомляти органи Пенсійного фонду не тільки про працевлаштування, але і про звільнення з роботи, адже після звільнення пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи. Пенсіонери набувають право на надбавки та підвищення, які передбачені тільки для непрацюючих осіб.

Зокрема, звертаємо увагу пенсіонерів, які проходили реєстрацію підприємницької діяльності, але з різних причин не займалися нею. До того моменту, поки Вами не буде надано інформацію про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, Ви вважаєтесь працюючим пенсіонером.

Відсутність доходу від підприємницької діяльності не дає підстав відносити пенсіонерів до непрацюючих осіб.

Про дату працевлаштування, звільнення, припинення реєстрації підприємницької діяльності пенсіонери повідомляють органи Пенсійного фонду виключно шляхом подання заяви.

Документи, які підтверджують, що людина не працює 

  1. трудова книжка;
  2. індивідуальні відомості про застраховану особу, що надаються відділом персоніфікованого обліку;
  3. відомості про відсутність інформації про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця за наявними в органі, що призначає пенсію, даними.

 У разі працевлаштування не нараховуються та не виплачуються:

  • надбавки на непрацездатних членів сім'ї;
  • пенсії особам з інвалідністю в розмірі пенсії за віком інвалідам ІІ та ІІІ групи до досягнення пенсійного віку;
  • пенсії за вислугою років ( у разі роботи на посадах, що дають право на цей вид пенсії);
  • пенсії по втраті годувальника у період здійснення догляду за дитиною (дітьми) померлого годувальника до восьмирічного віку;
  • достроково призначені пенсії жінкам, які досягли 55-річного віку;
  • соціальні пенсії.

 Пенсіонери, які працюють, не мають права на перерахунок розміру пенсії у зв'язку із зростанням прожиткового мінімуму.

Відповідно до ст. 50 Закону суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.

Номери гарячих телефонних ліній кожного районного  управління Фонду розміщені на сайті головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області.

Гаряча лінія головного управління  - 35-39-02.

Гаряча лінія управління Пенсійного фонду

 України в м. Херсоні  - 42 95 71.

Контакт центр Пенсійного фонду України - 0800503753 (безкоштовно).

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

© 2017 Бериславська районна державна адміністрація.
74300 м.Берислав, Херсонська область , пл. Перемоги, 2
тел: 05546 7-56-48; факс: 7-56-48.
Е-mail rda-ber@khoda.gov.ua.
Creative Commons License
Бериславська районна державна адміністрація by вебсайт is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.