З історії Урожайненської сільської ради Бериславського району Херсонської області початку 2000 років

Рішенням 14 сесії ХХІІІ скликання Херсонської обласної ради народних депутатів від  27 червня 2000 року   №299 «Про створення Урожайненської сільської ради та внесення зміни в адміністративно – територіальний устрій в Бериславському районі» була утворена Урожайненська сільська рада шляхом виведення села Урожайне з підпорядкування Раківської сільської ради Бериславського району.

25 березня 2001 року відбулися перші вибори депутатів та сільського голови сільської ради. У виборах прийняли участь 404 виборців з 410.    Першим сільським головою була обрана Москаленко Марія Павлівна.

05 квітня 2001 року Урожайненська сільська рада розпочала свою діяльність.

Рада опікувалася 1 населеним  пунктом: село Урожайне.

На території сільської ради працювали сільськогосподарські підприємства «Таврійська зірка», «Добробут» та «Діана», 10 фермерських господарств, які займалися вирощуванням зернових культур та соняшника.

До ради обиралося 15 депутатів, які в свою чергу працювали в постійних комісіях сільської ради. В протоколі першої сесії І скликання від 05 квітня 2001 року зазначено, що було утворено 4 постійних комісій, а саме: мандатна, з питань депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку;  з питань гуманітарної політики, охорони здоров»я, соціального захисту населення; з питань планування, бюджету, управління комунальною власністю територіальної громади; з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів.

При виконавчому комітеті сільської ради працювали постійно діюча адміністративна комісія, та опікунська рада.  

На території сільської ради здійснювали свою діяльність загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів на 320 місць,  фельшерсько – акушерський пункт, будинок культури на 330 місць, дитячий садок на 90 місць, оздоровчий комплекс, 5 приватних крамниць.

Сільська рада та її виконавчий комітет керували господарчим та соціально – культурним будівництвом, затверджували бюджет та кошториси видатків організацій і підприємств, які утримувалися за рахунок сільського бюджету. Забезпечували дотримання законів. Контролювали  виконання планів організаціями, забезпечували ріст економіки та культури села, підвищення матеріального та культурного рівня жителів.

             .

Підстава: фонд № 93, справа фонду, оп.1 спр.1; 2; 3.

© 2017 Бериславська районна державна адміністрація.
74300 м.Берислав, Херсонська область , пл. Перемоги, 2
тел: 05546 7-56-48; факс: 7-56-48.
Е-mail rda-ber@khoda.gov.ua.
Creative Commons License
Бериславська районна державна адміністрація by вебсайт is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.