Увага! Подати декларацію про доходи за 2019 рік можна без візиту до податкової служби

Подати річну податкову декларацію про доходи, отримані у 2019 році, можна без візиту до державної податкової служби, - звертають увагу громадян в Новокаховському управлінні Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

В зв’язку зі спалахом та поширенням коронавірусу COVID-19 Центри обслуговування платників не працюють з відвідувачами. Це означає, що паперові декларації на період карантину громадяни подати не зможуть. Натомість, ми пропонуємо кожному декларанту через електронний сервіс в Електронному кабінеті сформувати декларацію з вже частково заповненими даними. Тобто, на підставі  облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна, кожен декларант має можливість заповнити і подати декларацію про доходи. Це зручно, просто та не вимагає спілкування з податковим інспектором та відвідування Центру обслуговування платника.  

Важливо, що декларацію про доходи через Електронний кабінет можуть подати громадяни для отримання податкової знижки. Такі декларанти повинні врахувати, що на податкову знижку можуть претендувати лише громадяни, які працюють легально. Розмір податкової знижки вираховується на підставі розміру офіційного доходу та сплаченого з нього податку на доходи фізичних осіб. 

Всі витрати, які вказуються для отримання податкової знижки, мають бути фактично здійснені у звітному, тобто 2019  році та обов’язково підтверджені документально. Це можуть бути платіжні та розрахункові документи, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери тощо. Такі документи обов’язково мають містити інформацію про вартість товарів, робіт, послуг та строк їх продажу, виконання, надання. До поданої декларації для отримання податкової знижки підкріплюються скановані копії документів. 

Довідково: на податкову знижку можуть претендувати громадяни, які сплачують за навчання, користуються іпотечним кредитом, орендують житло як внутрішньо переміщені особи чи понесли витрати в зв’язку з усиновленням, сплатою страхових внесків за довгостроковими договорами страхування життя, або ж пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного страхування, чи отримали послуги репродуктивної медицини. 

 

* * *

 

Громадянам про пільги зі сплати земельного податку

 

Статтею 281 Податкового кодексу України (далі ПКУ) визначено пільги зі сплати земельного податку для фізичних осіб. 

Так, від сплати земельного податку звільняються:-особи з інвалідністю першої і другої групи; 

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери (за віком); 

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; 

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. 

Згідно з п. 281.2 ст. 281 ПКУ звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п. 281.1 ст. 281 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм: 

- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари; 

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): 

- у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в  містах – не більш як 0,10 гектара; 

- для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара; 

- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара; 

- для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара. 

Якщо фізична особа, визначена у п. 281.1 ст. 281 ПКУ, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 01 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги. 

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву. 

 

* * *

 

Актуальні питання

 про новації законодавства – на допомогу платникам податків

 

Питання: Який порядок сплати єдиного соціального внеску підприємцями? 

Відповідь: 

За періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року тимчасово звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску за себе: 

- підприємці на загальній системі оподаткування; 

- підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування; 

- особи, які провадять незалежну професійну діяльність (наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які проводять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності); 

- члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах. 

При цьому, такі особи можуть прийняти самостійне рішення про сплату єдиного внеску за такий період. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за вказаний звітний період. 

Якщо платник здійснив оплату внесків за березень та квітень 2020 року, до набрання чинності Законом №533, то такі суми зараховуються у рахунок майбутніх платежів за умови відсутності сум недоїмки, штрафних санкцій та/або пені по цьому внеску (крім випадків самостійного визначення таким платником бази нарахування єдиного внеску за звітний період у звітності). 

 

Питання: За які порушення не застосовуються штрафні санкції щодо єдиного соціального внеску? 

Відповідь: 

Подовжено до 31 травня 2020 року (раніше було до 30.04.2020) строки тимчасового незастосування штрафних санкцій за такі порушення: 

- несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску; 

- неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів); 

- несвоєчасне подання звітності до податкових органів. Якщо за несвоєчасне подання звітності вже був накладений штраф, то за повторне таке порушення вчинене щодо періодів з 1 по 31 березня, з 1 квітня по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року, штраф не застосовується. 

До 31 травня 2020 року також подовжено терміни ненарахування платникам єдиного внеску пені, при цьому нарахована пеня за періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року підлягає списанню. 

Питання: Як будуть здійснюватись перевірки щодо єдиного соціального внеску? 

Відповідь: 

На період з 18 березня по 31 травня 2020 року встановлено мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску. 

Документальні перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними, тимчасово зупиняються до 31 травня 2020 року. 

При цьому, дія мораторію не поширюється на камеральні перевірки звітності з єдиного соціального внеску. 

Питання: Які особливості сплати податку за землю у березні та квітні 2020 року? 

Відповідь: 

Законом України № 540 скорочено період, визначений Законом № 533, протягом якого не нараховується та не сплачується плата за землю за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності, з двох місяців (березень, квітень 2020 року) до одного – березень 2020 року. 

Отже, плату за землю (земельний податок та орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності) не нараховують та не сплачують за період з 1 березня по 31 березня 2020 року. 

При цьому платники плати за землю (крім фізичних осіб), які відповідно до п. 286.2 ст. 286 ПКУ подали податкову декларацію, мають право подати уточнюючу декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання за березень 2020 року. 

Нагадаємо, що платники земельного податку та орендної плати можуть подавати податкову декларацію із плати за землю раз на рік (не пізніше 20 лютого) або щомісяця – протягом 20 календарних днів після закінчення звітного місяця (п. 286.3 ст. 286 ПКУ). 

Якщо, відповідно Закону №533, уже було подано уточнюючу декларацію щодо зменшення податкового зобов’язання за квітень 2020 року (із причин, які не пов’язані із самостійним виявленням помилок), то необхідно подати не пізніше 30 квітня 2020 року уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання за податкові періоди - березень та квітень 2020 року відповідно. 

За квітень 2020 року податкове зобов’язання необхідно нарахувати у повному обсязі, а сплатити - до 30 червня 2020 року, без нарахування пені та штрафних санкцій. 

Зверніть увагу, що граничним терміном сплати податкового зобов’язання за квітень 2020 року, замість 29 травня буде той же строк, що і для сплати податкового зобов’язання за травень – 26 червня 2020 року (оскільки 28 червня 2020 року – святковий день, який припадає на вихідний). 

Питання: Чи звільняються від сплати податку на нерухомість фізичні особи, які не є суб’єктами підприємництва? 

Відповідь: 

У період з 1 березня по 30 березня 2020 року об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. 

Обчислення суми податку з об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється податковим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості. 

Фізичним особам – платникам податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки у 2020 році податкові органи нараховують податок за 2019 податковий (звітний) рік. 

Отже, норми щодо звільнення від оподаткування будуть враховані при нарахуванні податковими органами податку фізичним особам – платникам за об’єкти нежитлової нерухомості у 2021 році за 2020 податковий (календарний рік). 

* * *

 

Для оперативного отримання інформаційно-довідкових послуг звертайтесь до Контакт-центру ДПС 

 

Оперативно отримати інформаційно-довідкові послуги можна: 

- скориставшись Загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом www.zir.tax.gov.ua (мобільний додаток «ЗІР ДПС» можна безкоштовно завантажити на власні мобільні пристрої, скориставшись інтернет-магазинами: AppStore та GooglePlay); 

- звернувшись до Контакт-центру ДПС за т. 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів, з мобільних телефонів - за тарифами операторів мобільного зв’язку) з 10.00 до 17.00 (крім суботи, неділі та святкових днів). 

У неробочий час є можливість залишити запитання за допомогою сервісу «Залиште питання – ми Вам зателефонуємо» на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (без використання кваліфікованого електронного підпису). Електронні листи повинні бути розміром не більше 976 Кб, або до 1 млн. символів.  

Для самостійного пошуку відповіді на запитання необхідно зайти в мережу Інтернет на Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс або на офіційний вебпортал ДПС у розділ «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс». 

 

* * *

 

Податковий календар на 20 квітня 2020 року

 

Податок, збір, платіж

Законодавчі та нормативні акти 

Останній день подання податкової декларації з податку на додану вартість за березень 2020 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю

пп. 49.18.1 п.49.18 ст.49 розділу ІІ та п. 203.1 ст. 203 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI

Останній день подання податкової декларації акцизного податку за березень 2020 року

пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 розділу ІІ та п.223.2 ст. 223 розділу VІ Податкового Кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI з урахуванням змін, внесених Законом України від 21.12.2016 № 1797-VIII

Сплата авансових внесків з єдиного податку фізичними особами – підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування І та ІІ груп*

п. 295.1 ст. 295 ПКУ

 * штрафні санкції не застосовуються відповідно до Закону України від 17 березня 2020 № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)»

 

 

© 2017 Бериславська районна державна адміністрація.
74300 м.Берислав, Херсонська область , пл. Перемоги, 2
тел: 05546 7-56-48; факс: 7-56-48.
Е-mail rda-ber@khoda.gov.ua.
Creative Commons License
Бериславська районна державна адміністрація by вебсайт is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.