На передодні святкування Масляної неділі

На передодні святкування Масляної неділі та можливою організацією народних масових гулянь та святкової торгівлі, Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області  нагадує:

 1. «Державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць», затвердженими Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 р. N 145, регламентуються вимоги до проведення масових громадських заходів.Так, у населених пунктах, на території курортів, у місцях масового скупчення і відвідування громадян (парки, сквери, торгово-розважальні комплекси тощо) повинні влаштовуватись громадські вбиральні відповідно до вимог санітарного законодавства з розрахунку 1 санітарно-технічний прилад на 500 осіб. Забороняється будівництво громадських вбиралень, каналізованих на вигріб.За погодженням з Держпродспоживслужбою відповідної адміністративної території на період проведення масових громадських заходів (мітинги, концерти, спортивні змагання тощо) місця їх проведення необхідно додатково забезпечити контейнерами для зберігання побутових відходів та мобільними (пересувними) санітарно-технічними приладами (вбиральні, умивальники) із запасами питної води та герметичними ємностями для збору рідких відходів з розрахунку на чисельність громадян, що беруть участь у заходах, за нормами утворення відходів і водоспоживання.Вимоги до прибирання території парків полягають у такому. Господарська зона з контейнерними майданчиками та громадськими вбиральнями повинна бути розташована не ближче ніж 50 м від місць масового скупчення населення, що відпочиває (танцювальні майданчики, естради, фонтани, головні алеї, видовищні павільйони тощо).Кількість урн встановлюється з розрахунку одна урна на 800 кв.м площі парку. На головних алеях відстань між урнами повинна бути не більше ніж 40 м. Біля кожного ларька, палатки, кіоску (продовольчого, сувенірного, книжкового тощо) встановлюється урна місткістю не менш ніж 10 куб.дм.Кількість контейнерів на господарських майданчиках визначається за показником середнього утворення відходів за 3 дні.Основне прибирання парків проводиться після їх закриття та до 8 години ранку. Протягом дня необхідно збирати відходи та опале листя, проводити патрульне прибирання, поливати зелені насадження.  

  1. У разі здійснення виїзної (виносної) торгівлікожний господарюючий суб’єкт повинен забезпечити на робочому місці продавця:

1) наявність таблички із зазначенням  ПІБ продавця, а також відомості про суб’єкта господарювання, що організував торгівлю:

 для юридичних осіб - найменування, адреса і номер телефону;

 для фізичних осіб –підприємців -  ПІБ, номера Свідоцтва про державну реєстрацію та найменування органу, що здійснив таку реєстрацію, адреси і номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів;

Для довідок: Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, м. Херсон, вул. Перекопська, буд. 17, тел. (0552) 32-17-36, (0552) 26-26-43;

Управління захисту споживачів: м. Херсон, вул. Старообрядницька (Комсомольська), 34

 тел. (0552) 26-36-06, 0913319890

2) Кожний продавець повинен мати товарні чеки, які  повинен надавати покупцям;

3) При продажу товарів на вагу кожний продавець повинен користуватися ваговимірювальними засобами (ваги, гирі, метр відмірювання), які мають дійсне тавро держповірки, технічно виправні;

4) У разі, якщо на ярмарку буде організована торгівля непродовольчими товарами організатор ярмарку повинен забезпечити наявність примірочної кабіни з дзеркалом;

5) Кожний господарюючий суб’єкт повинен дотримуватись правил товарного сусідства та правил торгівлі;

6) Кожний товар повинен бути забезпечений виставковим ярликом ціни з наявністю інформації про його назву, ґатунок, вартість за одиницю виміру, підписаний особою відповідальною за ціну.

Даним наказом затверджені вимоги до організації дрібнороздрібної торгівельної мережі

 

© 2017 Бериславська районна державна адміністрація.
74300 м.Берислав, Херсонська область , пл. Перемоги, 2
тел: 05546 7-56-48; факс: 7-56-48.
Е-mail rda-ber@khoda.gov.ua.
Creative Commons License
Бериславська районна державна адміністрація by вебсайт is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.