Екскурсія до величної пам’ятки архітектури

 13 лютого ліцеїсти КЗ “Бериславський медичний коледж” Херсонської обласної ради здійснили екскурсію до величної пам’ятки архітектури національного значення України - Свято-Введенської церкви.

Під час екскурсії директорка Бериславського районного історичного музею ознайомила відвідувачів  з цікавими фактами з історії  церкви, яка є унікальним для півдня України пам'ятником архітектури XVIII ст. і була зведена близько 1726 року у прикордонній запорізькій фортеці Переволочна (зараз - біля м.Верхньодніпровська Дніпропетровської обл.) з дубового дерева, без єдиного цвяха.   Церкву у 1784 році козаки перевезли на плотах до Берислава, встановили в центрі міста і освятили на честь Воскресіння Христового (Пасхи).

Майже через сто років, після побудови кам'яного Воскресенського собору, святиню перенесли на околицю Берислава. Саме тоді вона отримала своє сучасне ім'я - Введення у храм Пресвятої Богородиці.

Світла аура, декоративне оздоблення  церкви не залишили відвідувачів байдужими.

© 2017 Бериславська районна державна адміністрація.
74300 м.Берислав, Херсонська область , пл. Перемоги, 2
тел: 05546 7-56-48; факс: 7-56-48.
Е-mail rda-ber@khoda.gov.ua.
Creative Commons License
Бериславська районна державна адміністрація by вебсайт is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.