Лісосмуги – це зелений щит наших родючих земель, результат величної праці людей!

А чи знає хтось для чого взагалі потрібні лісосмуги та яку шкоду завдають ті люди, які вирубують зелені насадження в лісосмугах? 

Лісосмуги полезахисні - це штучні лісові насадження, які створюють на полях, рівнинах і на схилах сільськогосподарських земель по межі полів, з метою захисту посівів від суховіїв, чорних бур, для поліпшення водного режиму ґрунту й запобігання його ерозії, підвищення врожайності сільськогосподарських культур, для покращення на полях мікроклімату, снігозатримання, боротьби з дефляцією та збереження і покращення родючості ґрунтів. Внаслідок зменшення швидкості вітру на міжсмужних полях значно зменшується непродуктивне випаровування вологи з поверхні ґрунту і від надмірної транспірації. Лісосмуга полезахисна перешкоджає здуванню снігового покрову в яри та балки, а на орних схилах сприяє вбиранню ґрунтом зливових і талих вод, запобігаючи стіканню їх на поверхні, що захищає ґрунт від ерозії ґрунтів. На захищених лісосмугами полезахисними полях поліпшуються фізичні властивості ґрунту, вологість приземного шару повітря тут вища, ніж у відкритому полі, а температурний режим для теплолюбних рослин сприятливіший. Врожайність зернових культур на захищених смугами полях підвищується в середньому на 2-3 ц/га. Лісосмуги полезахисні корисні ще й тим, що вони дають насіння деревних порід, фрукти, а при проріджуванні - деревину й хмиз. Медоносність багатьох деревних та кущових порід сприяє зростанню продуктивності бджільництва. Велике значення має й оздоровлювання та прикрашання місцевості лісовими смугами. У них оселяються різні птахи, які винищують шкідливих комах і гризунів.

         За наявними фактами сьогодні відбувається незаконна вирубка зелених насаджень в лісосмугах району з метою подальшої реалізації деревини як продукції для опалення. За кожним зрубаним деревом руйнується цілісність лісосмуг, що в подальшому негативно впливає на верхні родючі ґрунти. Без полезахисних лісосмуг з верхніх шарів ґрунту буде видуватися чорнозем, що в свою чергу призводитиме до швидкого зменшення врожайності зернових культур та може призвести до катастрофічних наслідків в цілому, заливши лише пісок та природні породи. Такі приклади вже добре видно на космічних знімках. Щороку Україна втрачає 10-12 мільйонів тонн зерна через ерозію ґрунтів. Одна з причин вітрової ерозії – цілковита занедбаність полезахисних лісосмуг.

         Шановні мешканці Бериславського району!

         Закликаємо Вас не здійснювати незаконні вирубки зелених насаджень у лісосмугах району та з належною відповідальність віднестися до даного питання. В разі виявлення фактів незаконної вирубки лісосмуг невідкладно повідомляти правоохоронні органи за телефоном 7-63-02 та безкоштовно з мобільного за номером 102, або за телефоном приймальні райдержадміністрації 7-56-48.

         Давайте не будемо завдавати шкоди нам самим, що в недалекому майбутньому може обернутися для нас природною катастрофою.   

 

 

© 2017 Бериславська районна державна адміністрація.
74300 м.Берислав, Херсонська область , пл. Перемоги, 2
тел: 05546 7-56-48; факс: 7-56-48.
Е-mail rda-ber@khoda.gov.ua.
Creative Commons License
Бериславська районна державна адміністрація by вебсайт is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.