Підсумки діяльності Новокаховського управління з питань наповнення бюджетів усіх рівнів за 10 місяців 2019 року

Новокаховське управління повідомляє про підсумки роботи за 10 місяців 2019 року. Так, за результатами проведеної роботи щодо наповнення бюджетів встановлено наступне:

- фактичні надходження до державного бюджету за січень-жовтень 2019 року склали 855,4 млн.грн., що на 67,4 млн.грн. більше аналогічного показника минулого року;

- фактичні надходження до місцевого бюджету за січень-жовтень 2019 року склали 1 239,6 млн.грн., що на 155,7 млн.грн. більше аналогічного показника минулого року.

У структурі надходжень до державного бюджету за 10 місяців 2019 року найбільш питому вагу склали надходження від сплати наступних податків:

- податок на додану вартість – 51,4 %, або 439,5 млн.грн.;

- податок на доходи фізичних осіб – 29,1 %, або 248,8 млн.грн.;

- податок на прибуток – 7,9 %, або 67,8 млн.грн.;

- військовий збір – 7,5 %, або 64,4 млн.гривень.

У структурі надходжень до місцевого бюджету за 10 місяців 2019 року найбільш питому вагу склали надходження від сплати наступних податків:

- податок на доходи фізичних осіб – 60,2 %, або 746,5 млн.грн.;

- плата за землю з юридичних осіб – 9,2 %, або 114 млн.грн.;

- єдиний податок з фізичних осіб – 7,3 %, або 90,5 млн.грн.;

- акцизний податок з реалізації – 2,4 %, або 29,8 млн.гривень.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 839,8 млн.грн., що на 112,9 млн.грн. або на 15,5 відс. більше аналогічного показника минулого року.

Таких показників вдалося досягти завдяки підвищенню рівня добровільної сплати податків і налагодженню партнерських стосунків між владою і  бізнесом, фіскальною службою і платниками.

* * *

За 10 місяців до місцевих бюджетів надійшло 12,6 млн. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

До місцевих бюджетів м. Нова Каховка,  Бериславського, Великоолександрівського, Великолепетиського, Верхньорогачицького, Високопільського, Горностаївського, Каховського, Нововоронцовського та Чаплинського районів за десять місяців 2019 року надійшло 12,6 млн. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Рівень надходжень за січень - жовтень поточного року перевищив минулорічний показник на 2,7 млн. гривень.

Зокрема, платники податку на нерухомість - юридичні особи сплатили 9,1 млн. грн., що на 2,2 млн. грн. більше, ніж за десять місяців 2018 року. Фізичні особи перерахували 3,4 млн. грн. забезпечивши зростання до аналогічного періоду минулого року на 0,5 млн. гривень.

Фахівці Новокаховського управління ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадують, що податок на нерухоме майно сплачується не лише за житлові приміщення, а також за об’єкти нежитлового фонду. Відповідно до підпункту 14.1.129 1 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, до таких об'єктів належать готельні, офісні та торговельні будівлі, гаражі, склади та інші.

* * *

Реєстратори розрахункових операцій у смартфоні: зміни – 2020

Новокаховське управління ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що суб’єкти господарювання вже у 2020 році матимуть можливість використовувати як традиційні РРО, так і спеціальні програмні РРО.

Це передбачено нормами Закону України від 20.09.2019 № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі-Закон № 128-IX).

Відповідно до Закону № 128-IX, програмний реєстратор розрахункових операцій - це програмний, програмно-апаратний або програмно-технічний комплекс у вигляді технологічного та/або програмного рішення, що використовується на будь-якому пристрої та в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу.

Функцію програмного РРО зможе виконувати будь-який пристрій (комп’ютер, планшет, смартфон), на який встановлено відповідне програмне забезпечення. При цьому ДПС повинна забезпечити програмним рішенням для використання суб'єктом господарювання програмного РРО безкоштовно, а реєстрація програмного РРО здійснюватиметься через Електронний кабінет.

Використовувати програмні РРО можна буде з 19 квітня 2020 року.

Також, Законом № 128-IX запроваджено нові поняття, зокрема:

- фіскальний сервер контролюючого органу – програмно-технічний комплекс, через який реалізується фіскальна функція та який здійснює реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій, електронних розрахункових документів, електронних фіскальних звітів та електронних фіскальних звітних чеків, збереження даних щодо проведеної розрахункової операції у системі обліку даних реєстраторів розрахункових операцій, обробки та надання доступу до інформації про розрахункові операції, проведені з використанням програмних реєстраторів розрахункових операцій, а також інтеграцію з програмними реєстраторами розрахункових операцій через програмний інтерфейс (АРІ), розміщений у відкритому вільному доступі;

- реєстр програмних реєстраторів розрахункових операцій – реєстр, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до якого вносяться програмні реєстратори розрахункових операцій в момент присвоєння їм фіскального номера фіскальним сервером контролюючого органу, а також відомості про суб’єкта господарювання та його господарські одиниці, де застосовуються такі реєстратори, дані сертифікатів електронних підписів та/або печаток, що використовуються такими реєстраторами;

- фіскальний номер програмного реєстратора розрахункових операцій – унікальний код, що формується фіскальним сервером контролюючого органу та присвоюється програмному реєстратору розрахункових операцій під час реєстрації для його ідентифікації;

- фіскальний номер електронного розрахункового документа, електронного фіскального звіту та електронного фіскального звітного чека – унікальний код, що формується реєстратором розрахункових операцій або фіскальним сервером контролюючого органу та присвоюється електронному розрахунковому документу, електронному фіскальному звіту та електронному фіскальному звітному чеку під час їх реєстрації;

- електронний розрахунковий документ – це:

а) документ, створений реєстратором розрахункових операцій, який переведено у фіскальний режим роботи, у момент проведення розрахункової операції, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити розрахункового документа за встановленою формою;

б) документ, створений програмним реєстратором розрахункових операцій у момент проведення розрахункової операції та зареєстрований фіскальним сервером контролюючого органу із присвоєнням йому фіскального номера фіскальним сервером контролюючого органу або присвоєнням йому фіскального номера із діапазону номерів, сформованих фіскальним сервером, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити розрахункового документа за встановленою формою;

- електронний фіскальний звітний чек – це:

а) документ, створений реєстратором розрахункових операцій, який переведено у фіскальний режим роботи, що містить дані денного звіту, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити фіскального звітного чека за встановленою формою;

б) документ, створений програмним реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, зареєстрований фіскальним сервером контролюючого органу, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити фіскального звітного чека за встановленою формою.

* * *

 «Єдинник» має борг з ЄСВ: переходити на загальну систему?  

Новокаховське управління ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі роз’яснює платникам податків: податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений Податковим кодексом України строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) відповідно до Закону про ЄСВ - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Фізична особа - підприємець - платник єдиного податку, у разі наявності у неї податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів зобов’язана перейти на сплату інших податків і зборів, в останній день другого із двох послідовних кварталів.

У випадку якщо платник не сплачує податковий борг чи не здійснює такий перехід самостійно, контролюючий орган має право виключити його з реєстру платників єдиного податку.

Тобто, борг із сплати ЄСВ не є податковим боргом і не є підставою для виключення такого платника з реєстру платників єдиного податку. Але розстрочення та відстрочення сум заборгованості із ЄСВ не передбачено, заборгованість не підлягає списанню.         Пам’ятайте: своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує кожному соціальну допомогу на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та лікарняні виплати!

* * *

Як звітувати ФОП при переході з єдиного податку на загальну систему

Новокаховське управління ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що підприємці, які зареєстровані протягом року або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну, повинні подати декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочато таку діяльність або відбувся перехід. Вперше зареєстровані підприємці в декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи станом на дату державної реєстрації підприємцем.

Тобто підприємець, який протягом І, ІІ або ІІІ кварталів звітного року перейшов із спрощеної системи оподаткування на загальну або здійснив процедуру державної реєстрації як суб’єкта господарювання та обрав загальну систему оподаткування, повинен подати декларацію за результатами звітного кварталу, в якому відбувся перехід на загальну систему за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу. Крім того, за результатами календарного року потрібно буде подати річну декларацію.

При цьому, якщо підприємець здійснив вищеописані дії у IV кварталі звітного року, то він повинен подати декларацію за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, яка прирівнюється до річної податкової декларації.

© 2017 Бериславська районна державна адміністрація.
74300 м.Берислав, Херсонська область , пл. Перемоги, 2
тел: 05546 7-56-48; факс: 7-56-48.
Е-mail rda-ber@khoda.gov.ua.
Creative Commons License
Бериславська районна державна адміністрація by вебсайт is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.