КПВВ на адмінмежі з Кримом стануть візитівкою європейської України

Нещодавно Херсонщина та Україна відзначили пам’ятну дату 1096 днів опору Криму російській окупації. Минуло вже три роки, як Російська Федерація здійснила міжнародний злочин та анексувала український півострів. Україна попри агресію Росії на її сході, якій дала старт окупація Криму, проводить здійснення європейських реформ. Херсонщині у зв’язку з цим відводиться почесна і водночас складна місія стати своєрідною вітриною цих реформ для жителів анексованого Криму.

Своєрідною візитівкою Херсонщини є контрольні пункти в’їзду-виїзду «Каланчак», «Чаплинка» та «Чонгар», через які на територію материкової України подорожують громадяни з окупованого Криму. Умови на них зараз далекі від комфортних. З метою вирішення цієї проблеми 27 лютого нашу область відвідала Урядова делегація.

Представники міністерств з питань тимчасово окупованих територій, інфраструктури, Мінрегіонбуду, прикордонної, фіскальної служб, служби безпеки на транспорті, державних підприємств проінспектували контрольні пункти в’їзду-виїзду задля подальшого їх більш сучасного облаштування.

Інспекторська делегація детально ознайомилася зі схематичними планами контрольних пунктів, аби в майбутньому розуміти, як саме потрібно розмістити всі об`єкти на КПВВ відповідно до сучасних норм, адже остаточний план забудови пункту буде затверджуватися Кабінетом Міністрів України.

На КПВВ планується побудувати автостанції з облаштованими сервісними зонами, залами очікування, центром надання адміністративних послуг і критої пішохідної зони, щоб захистити від негоди громадян, які перетинають адміністративну межу з Кримом та очікують в черзі.

На ці заходи планується виділити близько 300 млн грн з державного бюджету.

Дане питання знаходиться під особистим контролем Першого віце-прем’єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.

Також на облаштування цих пунктів з обласного бюджету потрібно виділити не менше 10 відсотків співфінансування.

«Крим дивиться на Україну через Херсонщину, тому одним із завдань влади та Уряду є питання розвитку інфраструктури Херсонської області», -  зазначив голова ОДА Андрій Гордєєв.

Очільник області розповів, що до 10 березня члени робочої групи, що інспектували контрольні пункти  в’їзду-виїзду на адміністративній межі з Кримом, мають надати технічні вимоги та розробити проектно-кошторисну документацію щодо облаштування КПВВ, які будуть презентовані в Кабміні для прийняття рішення про виділення коштів.

Планується вже до 1 липня реалізувати ці плани та створити пункти на зразок тих, які існують на європейських кордонах України.

© 2017 Бериславська районна державна адміністрація.
74300 м.Берислав, Херсонська область , пл. Перемоги, 2
тел: 05546 7-56-48; факс: 7-56-48.
Е-mail rda-ber@khoda.gov.ua.
Creative Commons License
Бериславська районна державна адміністрація by вебсайт is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.