Спільна співпраця соціальних установ

Державна служба зайнятості широко застосовує у своїй діяльності активні заходи сприяння зайнятості, однією з них, відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», є залучення незайнятого населення до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Незважаючи на те, що громадські роботи мають тимчасовий характер і можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня, але на людину, яка бере участь в таких роботах поширюються всі соціальні гарантії (оплачуються внески і податки, лікарняний, умови праці відповідають встановленим законодавчим нормам). Оплата здійснюється за фактично виконану роботу. В цей же час безробітним продовжує виплачуватися допомога по безробіттю, якщо, згідно закону, вона їм належить. Громадські роботи - це свого роду додатковий заробіток.

     29 липня 2019 р. було організовано міні-ярмарок вакансій для КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», в якому прийняли участь директор Людмила Бібік, директор Бериславської філії Сергій Стародубець, заступник директора Світлана Гладка та інші фахівці філії.

   Кар’єрними радниками Бериславської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості під час індивідуальної бесіди з клієнтом уважно вислуховують та враховують побажання людини до вакансії, її професійний та освітній рівень, досвід роботи.   Завдяки  індивідуальному підходу до кожного, виявили 6-ох  бажаючих на заявлену вакансію.  В ході проведення міні-ярмарки з кожним учасником говорили окремо, розповідаючи про обов’язки соціального працівника. Люди похилого віку мають певні специфічні психологічні особливості, зміни фізичних можливостей, втратою суспільного становища, пов’язаного з виконуваною роботою, зміною функцій в сім’ї, погіршенням економічних умов життя, необхідністю пристосовуватися до швидких культурних і побутових змін. В оточенні багатьох відбувається смерть або загроза втрати близьких людей.

31.07.2019 р. було заключено договір на організацію громадських робіт та фінансування їх організації з комунальною установою Бериславської районної ради «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» за видом робіт : «Догляд за особами похилого віку». У зв’язку з соціальним спрямуванням виду громадських робіт та відсутністю кошторисних призначень в комунальній установі роботи будуть фінансуватися за 100 % коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.