УВАГА - сарана!

            ÐšÐ°Ñ€Ñ‚инки по запросу апк інформує про сарану Сарана - це спільна назва шкідливих видів комах ряду прямокрилих родини справжніх саранових. Представники цієї великої родини поширені на всіх материках Землі, крім Антарктиди, вони живуть у різних екосистемах - від арктичних тундр до пустель і тропічних джунглів.

             В умовах України з родини саранових доволі поширені сарана італійська, або прус; перелітна, чи азійська, і підвид: середньоруська, мароканська та різні види кобилок: блакитнокрила, темнокрила, білосмугаста, чорносмугаста, безкрила, лучна та інші, загалом близько 20 видів.

             Станом на 25 липня 2019 року відповідно до листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 18 липня 2019 року за даними проведеного моніторингу згідно статті 5 Закону України ” Про захист рослин ” та повідомляємо, що у ІІ декаді липня саранові стадні (італійський прус, перелітна) та переважно нестадні (кобилки, коники) розвиваються та живляться на неугіддях, багаторічних травах за чисельності 1-12 екз. на кв.м. Чисельність стадної сарани перелітної (азіатсткої) перевищила економічні пороги шкідливості в Луганській області в Станично – Луганському районі. Поліграф надає перевагу злаковим культурам – кукурудзі, просу, сорго, пшениці та очерету, тощо. При масовому розмноженні личинки тримаються кулігами, а імаго перелітає зграями на значні відстані за вітром. Вогнище розповсюдження сарани розташоване на лінії розмежування, що унеможливлює проведення заходів з ліквідації шкідника, тому є можливість його міграції на інші території сусідніх областей.

             Відповідно до вищезазначеного та згідно статті 9 Закону України ”Про захист рослин” у випадку виявлення вогнищ розвитку небезпечних шкідників і недопущення їх поширення та з метою локалізації і ліквідації шкідливих організмів, прошу вжити необхідні заходи реагування.

            Захист посівів доцільно проводити за чисельності 10-15 личинок нестадних саранових, 2-5 екз. стадних видів на кв.м., дозволеними до використання інсектицидами відповідно до рекомендованих норм та санітарних правил, що забезпечать збереження врожаю сільськогосподарських культур.

 

© 2017 Бериславська районна державна адміністрація.
74300 м.Берислав, Херсонська область , пл. Перемоги, 2
тел: 05546 7-56-48; факс: 7-56-48.
Е-mail rda-ber@khoda.gov.ua.
Creative Commons License
Бериславська районна державна адміністрація by вебсайт is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.