До уваги головних інженерів і керівників організацій, що виконують роботи з видалення дерев і пеньків у міських умовах

З огляду на те, що у місті Херсоні та в інших населених пунктах Херсонської області проводяться обстеження аварійності дерев, непридатних за станом, їх вирубка, що приводить до підвищення травматизму при виконанні цих робіт, в промисловості і на приватних угіддях, приватних секторах, домівках, Головне управління Держпраці у Херсонській області нагадує керівникам основні вимоги щодо організації ведення таких робіт та пропонує довести їх до працівників та мешканців міста.

По-перше, для проведення робіт з видалення дерев і пеньків необхідно отримати дозвільні документи у відповідності до роботи, як виконується,  та застосовуваного обладнання у відповідності зі ст. 21 ЗУ “Про охорону праці”, Постановою КМУ від 26 жовтня 2011р. №1107 “Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки”.

Роботи з видалення дерев і пеньків проводяться відповідно до технологічних карт, проєктів проведення робіт, технологічних інструкцій та правил. Також здійснюються відповідні заходи захисту працюючих від можливого впливу небезпечних та шкідливих факторів.

Всі транспортні засоби, інструменти та механізми повинні надаватися працівникам в справному стані. Перед виконанням робіт із видалення дерев і пеньків повинен видаватися спеціальний допуск. Допуск до робіт з видалення дерев, обрізання гілок, кущів, корчування забороняється видавати особам, які не досягли 18 років, не пройшли медичне обстеження, не мають відповідної спеціальної підготовки та не пройшли атестацію на знання “Правил з охорони праці під час проведення робіт з видалення дерев і пеньків у населених пунктах України”.

Окрім проведення інструктажів на робочих місцях необхідно ознайомити працівників з організацією праці, основними небезпечними зонами, призначенням засобів захисту, а також провести інструктажі з питань пожежної безпеки та електробезпеки.

Працівники, які безпосередньо задіяні спилюванням дерев і корчуванням пеньків, повинні забезпечуватися засобами захисту – рукавицями, поясами, касками.

Під час роботи механізмів і транспортних засобів поблизу ліній електропередач слід керуватися вимогами ГОСТу12.1.013-78, а саме: відключити їх від джерела живлення, а у разі необхідності - зняти. Відключати або знімати електропроводи повинна організація, на балансі якої перебуває електромережа.

У разі падіння дерева на діючу лінію електромережі до прибуття експлуатаційного персоналу забороняється наближатися до місця аварії на відстань ближче 10 м і знімати зависле дерево.

У разі виникнення в процесі видалення дерев та пеньків аварійних ситуацій (падіння частини дерева на діючі лінії електропередач, обрив електричного дроту, пожежа тощо) слід негайно припинити роботи  до прибуття експлуатаційного персоналу електромереж, місця обриву дроту огородити сигнальними знаками і заборонити наближатися до місця аварії на відстань ближче 10 м.

Якщо виникнуть несправності в агрегатах машин або спалахне пожежа, роботи слід негайно припинити і вжити заходів щодо ліквідації несправностей та гасіння вогню. Коли загасити пожежу своїми силами неможливо, необхідно викликати пожежну команду.

У разі опіків, отруєнь, поранень, переломів, уражень електрострумом та інших нещасних випадків необхідно надати потерпілому першу медичну допомогу, викликати швидку допомогу і повідомити адміністрацію  організації, що виконує роботи з видалення дерев та пеньків про інцидент. Під час роботи майданчики для ведення робіт огороджуються, інвентар та механізми розміщуються на відстані висоти звалюваного дерева.

За умови розміщення майданчиків в межах небезпечної зони житлових будинків, установ інших споруд, в яких перебувають люди, необхідно заборонити відкривання дверей, вікон, знаходження на балконах, збирання частин дерев сторонніми особами.

Якщо у зоні проведення робіт прокладено дорожні та інші магістралі, рух по ним необхідно припинити за узгодженням з відповідними органами та встановити відповідні дорожні знаки. Не дозволяється залишати завислі або недопиляні дерева в обідню перерву або у разі переходу до інших дерев. У випадку сильно нахилених дерев, звал дерев бензомоторними та електричними пилами забороняється, при чому з використанням автовишок забороняється використовувати електричні пилки. Суворо забороняється звалювання або  дерев з двох або більше сторін чи по колу.

Головне управління Держпраці у Херсонській області повідомляє, що відповідно до абзацу 3 ст. 6 ЗУ “Про охорону праці”, працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо виникла виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров’я або для людей, які його оточують, або для виробничого середовища чи довкілля.

© 2017 Бериславська районна державна адміністрація.
74300 м.Берислав, Херсонська область , пл. Перемоги, 2
тел: 05546 7-56-48; факс: 7-56-48.
Е-mail rda-ber@khoda.gov.ua.
Creative Commons License
Бериславська районна державна адміністрація by вебсайт is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.