Особливості сплати ЄСВ за IV квартал 2018 року особами, які займаються незалежною професійною діяльністю

Бериславське управління ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що платниками єдиного соціального внеску є також особи, які провадять незалежну професійну діяльність (зокрема, адвокатську).

Базою нарахування ЄСВ,  в такому випадку, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного соціального внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок та подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, визначені законодавством.

Зокрема, платники єдиного внеску, зазначені у п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ, зобов'язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Отже, граничний термін сплати єдиного внеску за IV квартал 2018 року для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, має бути не пізніше 21 січня 2019 року навіть незважаючи на те, що звіт з ЄСВ подається 1 раз на рік - до 01 травня.

 

© 2017 Бериславська районна державна адміністрація.
74300 м.Берислав, Херсонська область , пл. Перемоги, 2
тел: 05546 7-56-48; факс: 7-56-48.
Е-mail rda-ber@khoda.gov.ua.
Creative Commons License
Бериславська районна державна адміністрація by вебсайт is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.