ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ДИТЯЧОЮ ПРАЦЕЮ

Щороку 12 червня відзначається Всесвітній день боротьби з дитячою працею (World Day Against Child Labour), встановлений Міжнародною організацією праці (МОП).

Кримінальним кодексом України, зокрема статтею 150, передбачено кримінальну відповідальність за експлуатацію дитини, яка не досягла віку, з якого законодавством дозволяється працевлаштування, шляхом використання її праці та за такі ж дії, вчинені щодо кількох дітей або якщо вони спричинили істотну шкоду для здоров’я, фізичного розвитку або освітнього рівня дитини, або поєднані з використанням дитячої праці в шкідливому виробництві, що карається арештом до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 Тому роботодавці намагаються не афішувати дитячу працю на власних підприємствах, адже це зобов’язує їх нести юридичну відповідальність за неповнолітніх та “невигідні” фінансові витрати.

Трудовим законодавством України враховані особливості праці неповнолітніх (мінімальний вік прийому на роботу з 15 років, але за письмовою згодою одного із батьків, скорочений робочий тиждень, заборона працювати вночі та позаурочний час тощо), які з часом можуть звести до мінімуму працю дітей.

Згідно Закону України “Про зайнятість населення” додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню належать особам, у тому числі дітям-сиротам та дітям, які позбавлені батьківського піклування, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу. Така дитина може зареєструватися у місцевому центрі зайнятості, здійснити професійне навчання та отримати професію (спеціальність) згідно її здібностей і схильностей та з урахуванням потреб ринку праці.

Вважається, що рівень дитячої зайнятості напряму залежить від добробуту сім’ї та кількості в ній дітей. Тобто чим бідніша сім’я і чим більше в ній дітей, тим частіше ті працюють, інколи в дуже тяжких умовах. Однак і цілком забезпечені батьки не бачать нічого поганого в тому, аби їхні діти працювали у вільний від навчання час, вбачаючи у цьому виховний засіб. Замість безцільного тиняння вулицями або цілодобового просиджування за комп’ютером під час канікул, хай краще син чи донька-підліток потрудиться, заробить собі на кишенькові витрати, навчиться бути відповідальнішим, а заодно й ціну грошам пізнає. Так думають багато батьків і, безумовно, в цьому є своя доля правди.

Шановні батьки, звертайте увагу на потреби ваших дітей, контролюйте сайти, які вони відвідують, а коли ваша дитина забажає працювати, а вік дозволяє, допоможіть їй знайти роботу через близьких, знайомих та друзів, через центр зайнятості.

Адреси місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та їх структурних підрозділів - бюро правової допомоги, де можна отримати зазначені послуги, Ви можете знайти, перейшовши за посиланням http://kherson.legalaid.gov.ua/ua/miscevi/1317-mistsevi-tsentry-bvpd-ta-biuro-pravovoi-dopomohy-khersonshchyny

Додаткові роз’яснення з приводу реалізації права на безоплатну вторинну правову допомогу можна отримати за єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги:

0-800-213-103 або на веб-сайтах Координаційного центру з надання правової допомоги чи Міністерства юстиції України.

Зокрема, мешканцям Бериславського району доступ до надання безоплатної вторинної правової допомоги забезпечує Бериславський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що знаходиться за адресою:

м.Берислав, вул. Воскресенська, 6а (вхід з вул. Центральна)

Телефон: +38 (068) 814-38-61, +38 (05546) 7-66-66

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Skype: bmс_bvpd

Графік прийому:

Понеділок — п'ятниця з 9.00 до 18.00

© 2017 Бериславська районна державна адміністрація.
74300 м.Берислав, Херсонська область , пл. Перемоги, 2
тел: 05546 7-56-48; факс: 7-56-48.
Е-mail rda-ber@khoda.gov.ua.
Creative Commons License
Бериславська районна державна адміністрація by вебсайт is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.