ПОСИЛАННЯ

Херсонська ОДА

Урядовий портал

 

На правому березі сивочолого Дніпра-Славути та рукотворного Каховського моря розкинувся неозорими степами Бериславський район. Площа його становить  1721,2 кв. км.

Географічно зручна територія заселялася з найдавніших часів. Проведені тут археологічні розкопки виявили залишки поселень початку нової ери, а гордовиті кургани розповідають про кочовиків різних племен і народів. Є свідчення, що на місці Берислава свого часу розташовувався Ольвіополь (Мелітополіс) – одна з багатьох грецьких колоній на півдні України; також є припущення, що тут була і столиця Готської держави – Дармпарштадт. Ще за деякими даними, у часи Хозарського каганату Берислав називався Білою Вежею, яка була взята штурмом князя Святослава.

У середньовіччя, коли ці землі потрапили під владу Великого Князівства Литовського, на місці Берислава була збудована Вітовтова митниця, найменована ім’ям великого князя. З тих само часів починає діяти знаменита Таванська переправа, названа так пізніше турками і кримськими татарами, оскільки пролягала через зниклий тепер острів Тавань, що містився по Дніпру напроти Берислава.

Пізніше територія Бериславщини опинилася у складі Кримського ханства.  Тут будується вельми міцна мусульманська фортеця, що у різних дослідників звалася по-різному – Кизи-Кермен, Казі-Кермен, Ґазі-Кермен.

© 2017 Бериславська районна державна адміністрація.
74300 м.Берислав, Херсонська область , пл. Перемоги, 2
тел: 05546 7-56-48; факс: 7-56-48.
Е-mail rda-ber@khoda.gov.ua.
Creative Commons License
Бериславська районна державна адміністрація by вебсайт is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.