Звіт про роботу Центру з питань надання адміністративних послуг за результатами роботи у 2017 році

Одним із вагомих факторів, які визначають рівень забезпечення державою належних умов життя своїх громадян, є якість надання адміністративних послуг. З цією метою на виконання вимог Закону України  “Про адміністративні послуги” відділом з питань надання адміністративних управління економічного розвитку та інфраструктури  районної державної адміністрації забезпечується  робота Центру  з питань надання адміністративних послуг.

 Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» Перелік адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП, визначається органом, що утворив ЦНАП (в нашому випадку це РДА). Отже, вперше такий перелік було затверджено 16 травня 2014 року розпорядженням КМУ №523,  і в цьому Переліку було 52 адміністративні послуги.

У редакції змін, що внесені до вищезазначеного розпорядження, затверджених розпорядженням КМУ від 11 жовтня 2017 року №782-р, тепер визначено 136  адміністративних послуг. Хоча насправді послуг ще більше, бо окремі з них подані у згрупованому вигляді.

Нагадаю, що основними групами послуг були:

  • державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
  • державна реєстрація речових прав на нерухоме майно;
  • державна реєстрація земельних ділянок та видачі відомостей з Держгеокадастру;

реєстрація місця проживання;

  • паспортні послуги;
  • документи дозвільного характеру у сфері господарської діяльності.

Принциповими змінами-доповненням стали нові групи послуг у компетенції ЦНАП:

-  державна реєстрація актів цивільного стану (одним пунктом тут узагальнена згадана ціла група адмінпослуг);

-  адміністративні послуги соціального характеру (житлові субсидії, державні допомоги, довідки , компенсації, пільги інвалідам, чорнобильцям, ветеранам,  тощо);

-  державна реєстрація транспортних засобів та видача посвідчень водія.

Головним позитивом цього доповнення є насамперед вказівка Уряду України на те, що саме ці найпопулярніші послуги повинні надаватися через ЦНАП. Для ЦНАП, утворених районними державними адміністраціями, це розпорядження Кабінету Міністрів України має обов’язковий характер. Тобто послуги, визначені у цьому розпорядженні, які не потребують додаткових узгоджених рішень, повинні безумовно включатися до Переліку адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП райдержадміністрацій. Зокрема, це стосується адміністративних послуг соціальної сфери. 

Щодо послуг з реєстрації транспортних засобів та видачі посвідчень водія, то для надання цих послуг через ЦНАП потрібне узгоджене рішення між органом, що утворив ЦНАП та відповідним суб’єктом надання адміністративних послуг (територіальним органом з надання сервісних послуг МВС). Але на наш погляд, ця сфера може бути актуальна для міст, які мають достатні ресурси, щоб облаштувати відповідну інфраструктуру (оглядові майданчики, екзаменаційні класи тощо). 

Зважаючи на вищезазначене, щоб виконувати роботу в таких обсягах, необхідно провести зміни у структурі ЦНАП (це має бути окремий структурний підрозділ), розширити штати та облаштувати приміщення і створити умови, що відповідають нормам законодавства.

На сьогоднішній день ЦНАП фактично надає 54 послуги, найбільш затребуваними з яких є все ж таки питання реєстрації та оформлення земельних ділянок.

У  2017 році Центром зареєстровано 6147 звернень громадян, що на 1341 більше, ніж за минулий рік, проведено 600 консультацій за різними напрямками та надано  6006 послуг, у тому числі:

-  4959 послуг, які надаються відділом у Бериславському районі Головного управління Держгеокадастру (державна реєстрація земельних ділянок, довідка з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками, витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, надання відомостей з державного земельного кадастру  у формі витягу з державного земельного кадастру та ін);

- 68 послуг, які надаються відділом житлово-комунального господарства, містобудування,  архітектури та з питань надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації (висновок про погодження документації із землеустрою, будівельний паспорт забудови земельної ділянки, надання містобудівних умов та обмежень);

- 967  послуг, які надаються сектором управління Державної міграційної служби України у Херсонській області (вклеювання фотокартки до паспорту громадянина України у 25-  та 45-річному віці);

- 8 дозвільних документів (дозвіл на спеціальне водокористування, експлуатаційний дозвіл);

- 4 декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки.

 На 141 звернення  надано відмови, у тому числі 3 – по дозвільним документам та   5 заяв відкликано.  

Адміністраторами Центру постійно ведеться контроль за термінами надання послуг, але зустрічалися випадки затримки справ  відділом у Бериславському районі Головного управління Держгеокадастру.

Винесено 270 постанов про накладання адміністративного стягнення у вигляді попередження щодо порушення п. 8 статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення (проживання без паспорта громадянина України або без реєстрації місця проживання) та п.19 статті 198 (умисне зіпсуття паспорта чи втрата його з необережності), що на 15 більше, ніж за відповідний період минулого року.

У 2017 році спеціалісти відділу з питань надання адміністративних послуг приймали активну участь у семінарах-навчаннях, організованих Департаментом економічного розвитку та торгівлі обласної державної адміністрації, Головним територіальним управлінням юстиції у Херсонській області, Програмою USAID ЛЕВ, Державним агентством з питань електронного урядування спільно з Державною архітектурно-будівельною інспекцією України з питань удосконалення системи надання адміністративних послуг та запровадження надання послуг в електронній формі.

Більша частина послуг, які надаються через ЦНАП можуть замовлятися онлайн. Перелік таких послуг було надано до обласної державної адміністрації для подальшого опрацювання. 

У 2017 році більш активно громадяни стали замовляти онлайн послуги через Публічну кадастрову карту,  а саме: витяг з Державного земельного кадастру та витяг з нормативно грошової оцінки земельної ділянки. Заявники безпосередньо отримують результат надання послуг в обраному ЦНАПі. У 2017 році було отримано 356 таких готових результатів. Все громадяни, які звертаються, отримують методичну допомогу та консультації.

Адміністратори відділу з питань надання адміністративних послуг управління економічного розвитку та інфраструктури районної державної адміністрації працюють в програмі АСКОД шляхом  електронної реєстрації заяв. У 2017 році в АСКОД було зареєстровано  4862 заяви.

Із адміністративних послуг, які стосуються компетенції Бериславського районного сектору управління державної міграційної служби України в Херсонській області, на даний час надається лише послуга по вклеюванню фотокартки до паспорту громадянина України у 25- та 45-річному віці через відсутність необхідного обладнання - робочої станції для оформлення та видачі документів, що посвідчують особу та її спеціальний статус, з комплектом обладнання для зняття біометричних даних  особи.

При наявності необхідного обладнання у ЦНАП послуги по оформленню та видачі (обміну) паспорта громадянина України для виїзду за кордон, оформленню та видачі паспорта громадянина України у формі ID-картки, а також у разі обміну замість пошкодженого, втраченого або викраденого буде відновлено а Центр зможе поступово стати основним фронт-офісом з оформлення документів. З огляду на норми законодавства, якими встановлено обов᾽язковість впровадження цих заходів через ЦНАП, питання виділення коштів на фінансування має бути винесено на розгляд сесії районної ради.

Послуга з реєстрації (зняття з реєстрації) місяця проживання делегована органам місцевого самоврядування.

Завдяки роботі ЦНАП та відділу у Бериславському районі Головного управління Держгеокадастру до бюджету міської ради за надання платної адміністративної послуги з надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу з державного земельного кадастру надійшло коштів на суму 187,4 тис. грн.  Бериславською міською радою було виділено 20,0 тис. грн. на матеріально-технічне забезпечення Центру. За ці кошти придбано кондиціонер,  багатофункціональний пристрій (принтер), 13 стільців для відвідувачів, 3 стільця для адміністраторів та канцелярські товари.

У 2017 році за сприяння Бериславської міської ради в приміщенні ЦНАПу було відновлено водозабезпечення та водовідведення на суму 6356,0 грн.

 При створенні ЦНАП не було враховано та не дотримано вимоги Закону України “Про адміністративні послуги” щодо надання адміністративних послуг за принципом “єдиного вікна” та організаційної єдності. Робочі місця мають бути облаштовані у просторих кабінетах з легкими конструкціями-перегородками, що надало б змогу одночасно розмежувати ці місця і зберегти відкритість та прозорість. Також необхідно облаштувати більш комфортні місця для очікування суб᾽єктів звернення.

Ми працюємо з людьми і для людей, тому необхідно  забезпечити зручні і комфортні умови для прийому суб᾽єктів звернення і роботи адміністраторів Центру відповідно вимог законодавства з питань надання адміністративних послуг.

© 2017 Бериславська районна державна адміністрація.
74300 м.Берислав, Херсонська область , пл. Перемоги, 2
тел: 05546 7-56-48; факс: 7-56-48.
Е-mail rda-ber@khoda.gov.ua.
Creative Commons License
Бериславська районна державна адміністрація by вебсайт is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.